لطفاً به این مطلب رای دهید
[تمام آرا: 1009 میانگین آرا: 3.4]
سه شنبه , ۱۹ فروردین ۱۳۹۹
صفحه اصلی / راهنمای سفر / راهنمای جامع سفر / کاملترین راهنمای هزینه‌های سفر به مشهد ،شهر امام رضا را اینجا بخوانید!

کاملترین راهنمای هزینه‌های سفر به مشهد ،شهر امام رضا را اینجا بخوانید!

با یکی دیگر از مجموعه مقالات راهنمای سفر به مشهد در خدمت شما عزیزان و کاربران گرامی وب‌سایت گردشگری ” به پین ” هستیم. در این مقاله قصد داریم تا هزینه‌های سفر به مشهد را برای مسافرین و زائرین حرم و بارگاه منور رضوی تشریح کنیم. پس شما هم اگر قصد سفر به مشهد را دارید با ما همراه باشید تا با هزینه‌های سفر به مشهد آشنا شوید.

هزینه‌های سفر به مشهد

در مقاله جذاب هزینه‌های سفر به مشهد به موارد زیر می‌پردازیم.

* روش‌های سفر به مشهد

* هزینه‌ها سفر در طول اقامت در مشهد

* هزینه‌های خوردوخوراک در مشهد

* هزینه‌های تفریح در مشهد

* هزینه‌های سوغات در مشهد

* امنیت مشهد در طی سفر

* مراکز خرید مشهد و اطراف حرم امام رضا

* بایدها و نبایدها در سفر به مشهد

 

اما قبل از اینکه مقاله جذاب هزینه‌های سفر به مشهد را مطالعه کنید

برای دریافت تمام این مطالب فقط کافیست روی لینک زیر کلیک کنید.

راهنمای سفر به مشهد را به‌صورت رایگان مطالعه کنید

 

در همین حال که این مقاله جذاب با عنوان هزینه‌های سفر به مشهد را برای شما کاربر گرامی وب‌سایت ” بِه پین ” در حال نگارش هستم، بسیاری از مسافرین و زائرین حریم امن رضوی در حال زیارت و بازدید از جاهای دیدنی مشهد هستند. گهگاه دیده‌شده است که مسافرین و گردشگرانی که به مشهد مقدس سفر می‌کنند، با هزینه‌های سفر به مشهد آشنایی ندارند.

زائرین شهر مقدس مشهد که قصد مسافرت به این شهر زیارتی و سیاحتی را دارند، بعد از نگاه کردن به تقویم و زمان حرکت خود، باید نیم‌نگاهی هم به‌حساب بانکی خود داشته باشند تا با دانستن هزینه‌های سفر به مشهد یک سفر حساب‌شده و کم دردسر را تجربه کنند.

در هر مسافرتی هزینه‌هایی در طول سفر ناخودآگاه اضافه می‌شود که باعث می‌گردد حساب بانکی مادر خرج را خالی کند. پس اگر بتوان قبل از مسافرت، هزینه‌های سفر خود را تخمین زده و از مواردی که باید هزینه شود اطلاع داشته باشیم، می‌توانیم مسافرتی برنامه‌ریزی‌شده و کم‌هزینه داشته باشیم تا خاطرات خوشی را در مسافرت برای خود و همراهان رقم بزنیم.

هزینه‌های سفر به مشهد - شهر امام رضا

همان‌طور که میدانید شهر مشهد به‌عنوان یکی از کلان‌شهرهای مهم ایران محسوب می‌گردد و در سال ۲۰۱۷ میلادی نیز به‌عنوان پایتخت فرهنگی جهان اسلام نیز انتخاب گردید و ازاین‌رو مسافرین بسیاری به این شهر زیارتی و توریستی سفر می‌کنند.

مسافرین و زائرینی که به شهر مشهد سفر می‌کنند، می‌توانند انواع جاذبه‌های گردشگری، جاذبه‌های طبیعی، جاذبه‌های تاریخی و جاذبه‌های توریستی متعددی را مشاهده و بازدید کنند و لحظات شیرینی را در این شهر داشته باشند.

اما این را هم باید گفت که هزینه سفر به مشهد متغییر بوده و بستگی به نوع سفر و بودجه مسافرین دارد که ما در این مقاله سعی کرده‌ایم مناسب‌ترین هزینه‌های سفر به مشهد را برای شما قرار دهیم تا سفری کم‌خرج در کنار استفاده حداکثری داشته باشید.

 

روش‌های سفر به مشهد

هزینه‌های سفر به مشهد - تورهای مشهد

گردشگران شهر مشهد برای سفر به این شهر زیارتی و البته تفریحی، از راه‌های بسیار زیادی می‌توانند اقدام کنند. یکی از راه‌های ساده سفر به مشهد استفاده از تورهای مشهد می‌باشد که توسط شرکت‌های گردشگری یا همان آژانس‌های مسافرتی در سطح کشور ارائه می‌گردد و شما می‌توانید پیدا کردن محل اقامت و وسیله رفت‌وآمد را به آن‌ها بسپارید که این روش میتواند هزینه‌های سفر به مشهد شما را در برخی مواقع کاهش دهد.

راه دیگری که برای سفر به مشهد می‌توانید انجام دهید انجام تمامی موارد مسافرت توسط خودتان می‌باشد و در این روش به‌راحتی همه‌چیز را خودتان مدیریت کنید و برنامه سفرتان را بچینید. در این بخش علاوه بر ارائه راه‌های سفر به مشهد، هزینه حدودی هر یک از این راه‌ها را خدمت شما اعلام می‌کنیم.

لازم به ذکر است که این روش‌ها از تمامی شهرهای کشور عزیز ایران امکان‌پذیر است اما ازآنجاکه ذکر تمامی هزینه‌ها از مقاصد مختلف در حوصله این مقاله نیست و امری غیرممکن است، به‌غیراز تهران، تعدادی از شهرهای مهم را به‌عنوان نمونه آورده‌ایم و برای سایر شهرها طیفی حداقلی و حداکثری ارائه خواهیم کرد.

در اینجا می‌توانیم راه‌های گوناگون سفر به مشهد را به دو دسته اصلی تقسیم کنیم و به توضیحات هرکدام به‌صورت جداگانه بپردازیم.

تورهای مشهد

سفر شخصی

 

هزینه تور مشهد

هزینه‌های سفر به مشهد - تورهای مشهد

همان‌طور که در ابتدای این بخش خدمت شما عرض کردیم، یکی از راه‌های سفر به مشهد استفاده از تورهای مشهد می‌باشد که در اینجا بیش از هر چیز، انتخاب تور مسافرتی مناسب اهمیت زیادی دارد.

راهنمای انتخاب تور مسافرتی خوب و مناسب

معمولاً تورهای مشهد که از شهر تهران بسته می‌شود، به مدت ۳ شب برگزار می‌گردد. اغلب تورهای مشهد به‌صورت هوایی برگزار می‌شوند و برخی از این تورها به‌صورت زمینی با قطار مسیر را طی می‌کنند. در ادامه هزینه معمولی‌ترین تور مشهد که ۳ شب می‌باشد را ذکر کرده‌ایم که این هزینه‌ها گاهی کمی کمتر یا بیشتر نیز می‌شود.

هزینه تور مشهد هوایی

هزینه‌های سفر به مشهد - تور هوایی مشهد

هزینه‌های سفر به مشهد به‌صورت تور هوایی بستگی به آژانس مسافرتی، آژانس هواپیمایی، کلاس هتل، نوع اتاق موردنظر و البته زمان خرید تور دارد که طیف هزینه‌ها برای ۴ شب مبلغی حدود ۸۰۰ هزار تومان تا ۱٫۵۰۰٫۰۰۰ هزارتومان می‌باشد.

هزینه تور مشهد با قطار

هزینه‌های سفر به مشهد - تور مشهد با قطار

هزینه‌های سفر به مشهد به‌صورت تور زمینی که اغلب با قطار طی می‌شود هم‌بستگی به آژانس مسافرتی، کلاس هتل، نوع کابین قطار، نوع اتاق موردنظر و البته زمان خرید تور دارد که طیف هزینه‌ها برای ۳ شب مبلغی حدود ۵۰۰ هزار تومان تا ۹۰۰ هزار تومان می‌باشد.

 

سفر شخصی

هزینه‌های سفر به مشهد - تور مسافرتی مشهد

سفر شخصی یکی دیگر از راه‌های سفر به مشهد می‌باشد که از مزایای آن می‌توان به‌راحتی و آزادی عمل در مسافرت برای خود و همراهانتان می‌باشد که با این روش شما می‌توانید وضعیت برنامه سفر خود را تنظیم کنید و با توجه به بودجه‌ای که در نظر دارید، وسیله رفت‌وبرگشت و محل اقامت خود را انتخاب کنید.

هزینه سفر به مشهد با هواپیما

هزینه‌های سفر به مشهد - سفر با هواپیما به مشهد

همان‌طور که میدانید یکی از راه‌های سفر به مشهد استفاده از هواپیما می‌باشد که مسافرین برای پیمودن مسیر از این روش که از مزایای خاص خود برخوردار است، استفاده می‌کنند. در ادامه طیف هزینه بلیط هواپیما به مشهد برای شما آورده شده‌ است.

تمامی هزینه‌ها برای مسیر یک‌طرفه می‌باشند.

هزینه بلیط هواپیما تهران مشهد : ۲۵۰ هزار تا ۵۰۰ هزار تومان

بلیط هواپیما شیراز مشهد: ۳۰۰ هزار تا ۵۰۰ هزار تومان

بلیط هواپیما اصفهان مشهد: ۲۷۰ هزار تا ۵۰۰ هزار تومان

بلیط هواپیما تبریز مشهد: ۴۰۰ هزار تا ۵۰۰ هزار تومان

بلیط هواپیما اهواز مشهد: ۴۰۰ هزار تا ۶۰۰ هزار تومان

بلیط هواپیما کیش مشهد: ۳۰۰ هزار تا ۵۰۰ هزار تومان

بلیط هواپیما ساری مشهد: ۳۰۰ هزار تا ۶۰۰ هزار تومان

* طیف قیمت بلیت هواپیما از سایر شهرها به مشهد: ۲۵۰ هزار تا ۵۵۰ هزار تومان

 

هزینه سفر به مشهد با قطار

هزینه‌های سفر به مشهد - سفر به مشهد با قطار

همان‌طور که میدانید یکی دیگر از راه‌های سفر به مشهد استفاده از خطوط ریلی و قطار می‌باشد که مسافرین برای پیمودن مسیر از این روش که از مزایای خاص خود برخوردار است، استفاده می‌کنند. در ادامه طیف هزینه برخی از قطارهای که به مقصد مشهد سفر می‌کنند، آورده شده‌اند.

تمامی هزینه‌ها برای مسیر یک‌طرفه می‌باشند.

بلیط قطار تهران مشهد: ۷۵ هزار تا ۱۵۰ هزار تومان

بلیط قطار شیراز مشهد: ۹۰ هزار تا ۱۵۰ هزار تومان

بلیط قطار اصفهان مشهد: ۹۵ هزار تا ۱۶۰ هزار تومان

بلیط قطار تبریز مشهد: ۱۵۰ هزار تا ۲۰۰ هزار تومان

بلیط قطار اهواز مشهد: ۱۶۰ هزار تا ۲۵۰ هزار تومان

* طیف قیمت بلیت قطار از سایر شهرها به مشهد: ۶۰ هزار تا ۲۰۰ هزار تومان

 

راهنمای سفر به مشهد با اتوبوس

هزینه‌های سفر به مشهد - سفر به مشهد با اتوبوس

یکی دیگر از راه‌های سفر به مشهد که به‌عنوان ارزان‌ترین راه برای دسترسی به شهر مشهد نیز از آن یاد می‌گردد، استفاده از اتوبوس می‌باشد که مسافرین برای پیمودن مسیر از این روش نیز استفاده می‌کنند و در اغلب شهرهای ایران امکان‌پذیر می‌باشند. در ادامه طیف هزینه برخی از اتوبوس‌های که به مقصد مشهد سفر می‌کنند، آورده شده‌اند.

تمامی هزینه‌ها برای مسیر یک‌طرفه می‌باشند.

بلیط اتوبوس تهران مشهد: ۵۰ هزار تا ۱۱۰ هزار تومان

بلیط اتوبوس شیراز مشهد: ۵۰ هزار تا ۱۵۰ هزار تومان

بلیط اتوبوس اصفهان مشهد: ۶۰ هزار تا ۱۵۰ هزار تومان

بلیط اتوبوس تبریز مشهد: ۱۰۰ هزار تا ۲۰۰ هزار تومان

بلیط اتوبوس رشت مشهد: ۷۰ هزار تا ۱۳۰ هزار تومان

* طیف قیمت بلیت اتوبوس از سایر شهرها به مشهد: ۵۰ هزار تا ۲۰۰ هزار تومان

 

راهنمای سفر به مشهد با ماشین شخصی

هزینه‌های سفر به مشهد - سفر با ماشین

آخرین روشی که می‌توان با استفاده از آن به شهر مشهد سفر کرد، استفاده از ماشین شخصی می‌باشد که یکی از پرکاربردترین وسایل حمل‌ونقل سفر بین‌شهری محسوب می‌گردد. در این روش عمده هزینه بنزین اتومبیل می‌باشد. البته قبل از مسافرت با ماشین شخصی باید اتومبیل خود را به مراکز تعمیرات اتومبیل برده و از صحت کارکرد آن در طول سفر اطمینان پیدا کنید.

پیشنهاد می‌شود حتماً روغن ماشین، وضعیت و کیفیت لاستیک‌ها، روغن ترمز و فیلتر هوا قبل از سفر بازبینی گردد تا مشکلی در راه برای شما به وجود آورده نشود.

 

هزینه‌های سفر به مشهد در طول اقامت

هزینه‌های سفر به مشهد - شهر مشهد

همان‌طور که میدانید در طول هر سفر هزینه‌های متفاوتی برای شما به وجود می‌آید که افزایش و کاهش آن کاملاً به نحوه برنامه‌ریزی شما بستگی دارد. در سفر به مشهد هم، موضوع متغیر بودن قیمت‌ها نیز وجود دارد؛ اما اگر شما متوسط هزینه‌های سفر به مشهد را در طول سفر خود بدانید، برای شما کارآمد می‌باشد.

ما سعی نمودیم که به‌صورت مختصر درباره هزینه‌های سفر به مشهد شما را راهنمایی کنیم تا مدیریت بهتری در هزینه‌های طول سفر خود داشته باشید.

 

هزینه‌های حمل‌ونقل در مشهد

هزینه‌های سفر به مشهد - تور مسافرتی مشهد

یکی از بخش‌های مهمی که در کلان‌شهرهای همچون مشهد بسیار موردتوجه است، وضعیت حمل‌ونقل درون‌شهری آن است که این امر در شهر مشهد به نحو مناسبی ارائه می‌گردد. مسافرین و مجاورین شهر مشهد برای رفت‌وآمد گزینه‌های حمل‌ونقل متفاوت و کارآمدی را پیش روی خوددارند.

حمل‌ونقل درون‌شهری مشهد به‌گونه‌ای می‌باشد که از هر نقطه شهر مشهد به‌وسیله وسایل حمل‌ونقل عمومی می‌توانید خود را به حرم امام رضا (ع) یا دیگر نقاط شناخته شهر برسانید. در مشهد انواع وسایل حمل‌ونقل عمومی همچون مترو، اتوبوس‌های شهری، اتوبوس‌های تندرو و تاکسی‌ها وجود دارند که آماده ارائه خدمات به مجاورین و زائرین این شهر زیارتی می‌باشند.

مترو

هزینه‌های سفر به مشهد - مترو مشهد

یکی از وسایل حمل‌ونقل عمومی درون‌شهری مشهد که در دو خط فعال گردیده است، مترو مشهد می‌باشد که خط ۱ آن دونقطه شرقی و غربی را به هم متصل می‌کند و خط ۲ که به‌تازگی افتتاح‌شده است، بخش شمالی شهر را به بخش جنوبی شهر مرتبط می‌کند.

مسافرین با استفاده از خط شماره یک مترو مشهد می‌توانند از فرودگاه بین‌المللی مشهد به حرم امام رضا علیه‌السلام سفر کنند یا تا انتهای غربی شهر و پارک جنگلی وکیل‌آباد و سه‌راهی طرقبه و شاندیز بروند. فواصل حرکت قطارها در خط یک قطار شهری مشهد بسیار مناسب بوده و فواصل زمانی کمی را دارد.

مسافرین شهر مشهد نیز با استفاده از خط شماره دو قطار شهری مشهد می‌توانند از بلوار طبرسی تا ایستگاه کاوه را طی کنند. این خط ایستگاه‌های در نقاط مهم مرکز شهر همچون راه‌آهن، میدان شهدا و خیابان کوه سنگی دارد. در حال حاضر هر ۳۰ دقیقه یک قطار در این خط جابه‌جا می‌شود.

لازم به ذکر است که ساعات کار قطار شهری مشهد از ۶ صبح تا ۲۲:۳۰ شب می‌باشد و هزینه سفر با مترو مشهد در هر مسیر ۱۰۰۰ تومان می‌باشد.

 

اتوبوس

هزینه‌های سفر به مشهد - اتوبوس مشهد

اتوبوس‌ها در مشهد سهم بسیاری را در جابجای مسافرین در این شهر زیارتی دارند. گردشگرانی که به شهر مشهد سفر می‌کنند می‌توانند با استفاده از اتوبوس‌های مشهد، به‌تمامی نقاط گردشگری مشهد با هزینه‌ای بسیار مناسب سفر کنند.

اتوبوس‌ها را در مشهد می‌توان به سه نوع اصلی تقسیم‌بندی کرد که عبارت‌اند از: اتوبوس‌های BRT، اتوبوس‌های تندرو و اتوبوس‌های درون‌شهری

هزینه‌های سفر به مشهد - اتوبوس brt

اتوبوس‌های BRT که در نقاط شلوغ مشهد در حال سرویس‌دهی به مجاورین و مسافرین مشهد می‌باشد در حال حاضر دارای ۵ خط ویژه است که رنگ اتوبوس‌های BRT مشهد سفید بوده و در خطوط ویژه حرکت می‌کنند و برای رفت‌وآمد گردشگران و زائران در شهر بسیار پرکاربرد می‌باشد.

لازم به ذکر است هزینه انواع اتوبوس در مشهد بسته به نوع آن بین ۵۰۰ تا ۷۰۰تومان می‌باشند.

 

تاکسی

هزینه‌های سفر به مشهد - تاکسی های مشهد

اما آخرین راه در حمل‌ونقل درون‌شهری را می‌توان استفاده از تاکسی‌ها نام برد که این روش حمل‌ونقل درون‌شهری را می‌توان راحت‌ترین راه و البته گران‌ترین راه برای حمل‌ونقل درون‌شهری دانست.

هزینه‌های تاکسی‌های خطی در مشهد معمولاً برای هر مسیر بین ۱۰۰۰ تا ۲۰۰۰ تومان می‌باشد و تاکسی‌های گذری نیز هزینه‌های حدود ۱۰۰۰ تا ۲۰۰۰ تومان رادارند. علاوه بر این‌ها، در مقابل تمام جاذبه‌های اصلی شهر همانند حرم امام رضا (ع)، پایانه مسافربری، ایستگاه قطار، فرودگاه، مراکز خرید معروف، پارک‌های آبی و … تاکسی‌های مخصوص را می‌بینید که البته نرخ بیشتری را دریافت می‌کنند.

یکی از روش‌های دیگر درخواست تاکسی در مشهد استفاده از تاکسی‌تلفنی‌ها است که مسافرین می‌توانند برای درخواست تاکسی با شماره تماس‌های ۱۸۲۹ یا ۱۳۳ تماس بگیرید تا در عرض چند دقیقه تاکسی‌های زرد یا سبزرنگ به دنبال آنان برود.

آخرین روش درخواست تاکسی در مشهد که به‌تازگی راه‌اندازی شده و از استقبال خوبی هم در میان مسافرین و مجاورین این شهر قرارگرفته است، درخواست تاکسی آنلاین در مشهد است که در این زمینه چندین شرکت ورود پیداکرده‌اند و خدمات خوبی را به مردم ارائه می‌دهند. شرکت‌های همچون اسنپ، تپسی و تاچسی جزء شرکت‌های معروف تاکسی آنلاین در مشهد می‌باشند.

هزینه‌های سفر به مشهد - تاکسی آنلاین

در انتها ذکر این نکته هم خالی از لطف نیست که با راه‌اندازی سیستم بلیت الکترونیک یا همان من کارت در مشهد شما می‌توانید هزینه وسایلی همچون اتوبوس و مترو را با این کارت پرداخت کنید. این کارت اعتباری یا همان بلیت اعتباری که به من کارت در مشهد شناخته‌شده می‌باشد، در تمام باجه‌های فروش من کارت در ایستگاه‌های مترو و اغلب ایستگاه‌های اتوبوس وجود دارد.

هزینه‌های سفر به مشهد - من کارت

هزینه هر من کارت ۵۰۰۰ هزار تومان است که شارژ اولیه ندارد و شما می‌توانید این کارت الکترونیکی را از ۱۰۰۰ تا ۵۰۰۰۰ هزار تومان شارژ کنید.

 

هزینه‌های اقامت در مشهد

هزینه‌های سفر به مشهد - هتل های مشهد

مسافرینی که به شهر مشهد سفر می‌کنند، باید برای محل اقامت خود قبل از سفر برنامه‌ریزی داشته باشند تا بتوانند در هنگام ورود به این شهر، محل اقامت خود را بدانند. جهت اقامت در شهر مشهد گزینه‌های متعددی پیش روی مسافرین قرار دارد که بسته به شرایط خود می‌توانید از ارزان‌ترین یا گران‌ترین شان را انتخاب کنید.

 

اقامت در نزدیکی حرم امام رضا

اگر قصد این رادارید که در اطراف و نزدیکی حرم مطهر امام رضا علیه‌السلام اقامت داشته باشید، گزینه‌های همچون هتل، هتل آپارتمان، خانه مسافر، مهمان‌پذیر، زائرسرا، سوئیت، اتاق و حسینیه را پیش روی خوددارید.

در شهر مشهد انواع هتل‌های لوکس پنج و چهار ستاره و همچنین هتل‌های معمولی‌تر یک تا سه ستاره در اطراف حرم ساخته‌شده است که اغلب این هتل‌ها در محدوده خیابان امام رضا قرار دارد. علاوه بر هتل‌های لوکس مشهد، گزینه دیگری نیز برای اقامت در این شهر زیارتی وجود دارد. هتل‌آپارتمان‌ها گزینه مناسبی برای اقامت در مشهد می‌باشند که در درجات کیفی متفاوت و فواصل خیلی نزدیک و در اطراف حرم قرارگرفته‌اند.

گزینه دیگری که پیش روی شما می‌باشد اقامت در منزل و اتاق‌های اجاره‌ای است که مسافرین می‌توانند برای اقامت چندروزه از آن استفاده کنند. همچنین حسینیه‌های بسیاری در اطراف حرم وجود دارد که دارای امکانات و هزینه‌های مناسبی می‌باشد.

طیف هزینه اقامت در هتل‌ها، هتل‌آپارتمان‌ها و سوئیت‌های مشهد: حدوداً شبی ۱۰۰ هزار تا ۲ میلیون تومان می‌باشد و همچنین هزینه‌های اقامت در حسینیه‌ها و مسافرخانه‌ها نیز حدوداً ۳۰ هزار تا ۱۰۰ هزار تومان است.

اگر شما قصد اقامت در سایر قسمت‌های مشهد را داشته باشید، این امکان برای شما وجود دارد که در هتل‌های ۴ و ۵ ستاره بخش‌های دیگر مشهد نیز اقامت کنید. مناطق دیگر مشهد گر چه با حرم امام رضا (ع) فاصله‌دارند اما دسترسی مناسبی به سایر نقاط و جاذبه‌های گردشگری مشهد دارند.

این نکته لازم به ذکر است که اسکان در پارک‌های سطح شهر مشهد ممنوع می‌باشد و چادر زدن در هر پارکی خلاف بوده و با شما برخورد خواهد شد.

 

اقامت رایگان در مشهد

درست است که شما در پارک‌های مشهد نمی‌توانید چادر بزنید و اقامت داشته باشید، اما با توجه به اینکه سالانه بسیاری از مردم با استفاده از وسیله نقلیه شخصی به‌قصد زیارت حرم امام رضا به مشهد سفر می‌کنند، مسئولین شهری مشهد برای استقبال از زائران و مسافران شهر، چند پارک جنگلی وسیع در شهر مشهد احداث نموده‌اند تا جهت اسکان از آن استفاده نمایند.

از این جمله می‌توان به کمپ‌های طرق یا غدیر در نزدیکی پلیس‌راه مشهد و کمپ بابا قدرت در بلوار فرودگاه مشهد اشاره کرد.

کمپ غدیر یا همان کمپ طرق یکی از کمپ‌های بزرگ اسکان زائرین در شهر مشهد می‌باشد که در ورودی شهر مشهد و در نزدیکی پلیس‌راه مشهد قرار دارد و از امکانات رفاهی مناسبی برای اسکان زائرین برخوردار است.

کمپ بابا قدرت هم یکی دیگر از کمپ‌های اسکان زائرین در شهر مشهد می‌باشد که در بلوار فرودگاه هاشمی نژاد مشهد قرار دارد که لازم به ذکر است هم‌اکنون این کمپ تغییر ماهیت کاری داده است و به بوستان ریحان تغییر نام داده است و در آن مسافرین نمی‌توانند چادر بزنند.

هزینه‌های سفر به مشهد - اسکان زائر

همچنین اگر شما می‌خواهید به‌قصد سفری یک یا دوروزه به مشهد سفر کنید و وسایل چندانی هم برای سفر ندارید و تنها جای خواب نیاز دارید، می‌توانید از خوابگاه‌های حرم امام رضا (ع) استفاده کنید. در حرم مطهر امام مهربانی، از سوی مدیریت این مجموعه مکان‌هایی در نظر گرفته‌شده‌اند که برای استراحت و خواب زائرین استفاده می‌گردد. زائرین می‌توانند در این اماکن بدون محدودیت استراحت کنند و نیازی به پرداخت هزینه هم نخواهید داشت.

 

هزینه‌های خوردوخوراک در مشهد

هزینه‌های سفر به مشهد - رستوران های مشهد

موضوع هزینه‌های خوردوخوراک در هر سفری که به مشهد انجام داده می‌شود، یکی از بخش‌های مهم هزینه‌های سفر به مشهد محسوب می‌گردد. شما در یک سفر می‌توانید با پرداخت هزینه‌های مختلف، روی هزینه‌های خوردوخوراک خود مدیریت کنید.

در سفر به مشهد هم شما می‌توانید غذاهای خود را در رستوران‌ها صرف کنید و یا خود به تهیه غذا بپردازید. در ادامه طیف حدودی هرکدام را برای شما ذکر کرده‌ایم.

صرف غذا در رستوران و فست فود: در مشهد شما می‌توانید انواع رستوران و فست فود را باکیفیت‌های مختلف پیدا کنید. در مقاله بهترین رستوران‌های مشهد، ما به معرفی رستوران‌های خوب مشهد پرداخته‌ایم که می‌توانید این بخش را نیز مطالعه کنید؛ اما همان‌طور که در ابتدا عنوان شد طیف متنوعی از رستوران‌های لوکس، معمولی و فست فودها در شهر مشهد پیش روی شماست.

در ادامه متوسط هزینه برای هر مکان ذکرشده است.

رستوران‌های ارزان‌قیمت و کنار خیابانی: حدود ۱۰ هزار تا ۲۵ هزار تومان

صرف یک وعده کامل در یک رستوران متوسط و برای دو نفر: حدود ۵۰ هزار تا ۱۰۰ هزار تومان

صرف غذا در رستورانی لوکس: حدود ۱۱۰ هزار تا ۴۰۰ هزار تومان

فست فودهای زنجیره‌ای: حدود ۳۰ هزار تا ۷۰ هزار تومان

هزینه‌های سفر به مشهد - خورد و خوراک

اگر هم قصد دارید پخت‌وپز غذا را خودتان انجام دهید، قیمت حدودی برخی خوراکی‌ها را در ادامه ذکر کرده‌ایم.

نان (۱ عدد): حدود ۱۰۰۰ تومان

شیر (۱ لیتر): حدود ۲۵۰۰ تومان

گوشت قرمز (۱ کیلو): حدود ۱۱۰ هزار تومان

تخم‌مرغ ۱۲ عددی: حدود ۷۵۰۰ تومان

برنج سفید ایرانی (کیلویی): حدود ۱۲ هزار تومان

جوجه بی استخوان (۱ کیلو): حدود ۲۰ هزار تومان

گوجه‌فرنگی: کیلویی حدود ۴۰۰۰ تومان

پیاز: کیلویی حدود ۵۰۰۰ تومان

سیب‌زمینی: کیلویی حدود ۶۰۰۰ تومان

فلفل دلمه سبز: کیلویی حدود ۶۰۰۰ تومان

خیار: کیلویی حدود ۳۰۰۰ تومان

بادمجان: کیلویی حدود ۴۰۰۰ تومان

 

هزینه‌های تفریح در مشهد

هزینه‌های سفر به مشهد - پارک های آبی مشهد

شهر مشهد که به‌عنوان بزرگ‌ترین شهر زیارتی کشور از آن یاد می‌شود، علاوه بر اماکن مذهبی متعددی که در این شهر قرار دارد، جاذبه‌های توریستی دیگری را نیز دارد که مسافرین می‌توانند علاوه بر بهره بردن از فضای معنوی این شهر، فعالیت‌ها و تفریح‌های بسیاری را برای گذراندن وقت و خوش‌گذرانی نیز انجام دهند.

در ادامه به برخی از تفریحات پرطرفدار شهر مشهد و هزینه‌های آن‌ها اشاره می‌کنیم.

پارک‌های آبی مشهد: قیمت بلیط پارک‌های آبی مشهد از حدود ۴۵ هزار تا ۶۰ هزار تومان می‌باشد

شهربازی پارک ملت: قیمت بلیط شهربازی پارک ملت ۱۰ هزار تا ۸۰ هزار تومان

مجموعه تفریحی چالیدره: قیمت بلیط مجموعه توریستی چالیدره مشهد از ۱۰ هزار تومان به بالا می‌باشد

باغ‌موزه نادری: قیمت بلیط موزه نادری مشهد ۲۵۰۰ تومان می‌باشد

آرامگاه فردوسی: قیمت بلیط موزه و آرامگاه فردوسی مشهد ۳۰۰۰ تومان می‌باشد

موزه مرکزی آستان قدس رضوی: قیمت بلیط موزه آستان قدس رضوی ۱۰۰۰ تومان و قیمت بلیط موزه مردم‌شناسی ۱۰۰۰ تومان می‌باشد.

 

هزینه‌های سوغاتی شهر مشهد

هزینه‌های سفر به مشهد - زعفران مشهد

مسافرین پس از زیارت و گردش در مناطق توریستی شهر مشهد، معمولاً اقدام به خرید سوغات مشهد برای اقوام و دوستان خود می‌کنند. شهر مشهد دارای سوغاتی‌ها مختلفی همچون زعفران، زرشک، خشکبار، جیلی بیلی، فیروزه، مهر و تسبیح، جانماز، عطریات و نقل‌ونبات می‌باشد که هرکدام از این اقلام‌ها را می‌توانید در مراکز خرید مشهد پیدا کنید.

یکی از فاکتورهای که در قیمت و کیفیت خرید سوغات مشهد تأثیرگذار است این می‌باشد که هرکدام از این اقلام را از کجا تهیه می‌کنید. پیشنهاد ما به شما همراهان گرامی این می‌باشد که حتماً خریدهای خود را از نمایندگی‌ها و یا فروشگاه‌های معتبر تهیه کنید تا از صحت کیفیت محصولات خریداری‌شده مطمئن شوید. در ادامه طیفی از هزینه سوغات شهر مشهد را ذکر می‌کنیم.

زعفران: بسته به برند و وزن زعفران: از ۲۰ هزار تومان به بالا

نبات: بسته به وزن و تعداد: از ۱۰ هزار تومان به بالا

زرشک: هر کیلو: بین ۴۰ هزار تا ۶۰ هزار تومان

 

امنیت مشهد در طی سفر

هزینه‌های سفر به مشهد - امنیت مشهد

شهر مشهد با توجه به اینکه یکی از پر گردشگرترین شهرهای ایران محسوب می‌گردد، از امنیتی بی‌نظیر برخوردار است. مسئولین امنیتی شهر مشهد، کنترل شهر را به نحو بسیار عالی در دست دارند و از لحاظ امنیتی مشهد یکی از امن‌ترین شهرهای ایران می‌باشد.

به‌عنوان نمونه مسافرین و زائرین حرم رضوی در نیمه‌شب‌های مشهد هم به‌راحتی و با امنیتی بالا می‌توانند در خیابان‌های اطراف حرم رضوی پیاده‌روی کنند و نگران هیچ‌چیزی هم نباشند؛ اما همیشه این نکته را باید به یادداشت که در هر زمان و مکانی باید مراقب اطراف خود باشید تا مشکل خاصی برای شما به وجود نیاید.

 

مراکز خرید مشهد و اطراف حرم امام رضا

هزینه‌های سفر به مشهد - سوغات مشهد

اکثر فروشگاه‌های اطراف حرم امام رضا علیه‌السلام در بیشتر ایام سال به‌صورت ۲۴ ساعته فعالیت دارند. خیابان‌های اطراف حرم مطهر امام رضا در اکثر روزهای سال بسیار پر رفت‌وآمد هست، به‌نحوی‌که شما اگر در نیمه‌های شب نیز به این مناطق بروید، جمعیت‌های مختلفی را در این مناطق می‌بینید که باعث می‌شود مناطق اطراف حرم همیشه سرزنده و بیدار باشد.

شما می‌توانید در مقاله مراکز خرید مشهد لیست کاملی از بهترین بازارهای مشهد را به همراه تصاویر و آدرس آن‌ها مشاهده کنید.

 

بایدها و نبایدها در سفر به مشهد

هزینه‌های سفر به مشهد - مردم مشهد

با توجه به مواردی که در این مقاله عنوان شد، پیشنهاد داریم که در سفر به مشهد با حداقل وسایل موردنیاز سفر کنید، چراکه همه آنچه در سفر موردنیاز است می‌توانید به‌راحتی از فروشگاه‌های مختلف مشهد خریداری نمایید.

اگر در فصول سرما بخصوص آبان ماه تا بهمن‌ماه قصد سفر به مشهد را دارید، لباس کافی و مناسب را با خود همراه داشته باشید چراکه موقعیت کوهستانی مشهد سردی هوا را دوچندان می‌کند.

پیشنهاد می‌کنیم که ساعت گشت‌وگذار در شهر بخصوص در فصول تابستان که هوا گرم و آفتابی می‌باشد را به صبح و یا بعدازظهر موکول کنید.

در سفر به مشهد حتماً دفترچه بیمه و داروهای موردنیاز شخصی خود را به همراه داشته باشید تا در صورت نیاز بتوانید از خدمات درمانی استفاده کنید.

با توجه به اینکه شهر مشهد یک شهر مذهبی می‌باشد، حتماً پوشش مناسبی را داشته باشید. شهر مشهد در عین مدرن بودن دارای بافت سنتی و مذهبی بسیاری می‌باشد که بنابراین احترام به مردم محلی این شهر توصیه می‌گردد.

 

به انتهای مقاله هزینه‌های سفر به مشهد رسیدیم. امیدواریم که مقاله گردآوری‌شده هزینه‌های سفر به مشهد، برای شما کارایی لازم را داشته باشد. البته لازم به ذکر است که هزینه‌های سفر به مشهد متغیر بوده و سعی داریم که این بخش را در زمان‌های مختلف هزینه‌های سفر به مشهد به‌روزرسانی نماییم تا آخرین قیمت‌ها را به شما نمایش دهیم.

۱۰ دیدگاه‌ها

 1. سلام
  ممنون از محتوای خوبی که منتشر میکنید.

 2. سلام و خسته نباشید.
  ممنون از اطلاع رسانی شما.

 3. سلام . ضن تشکر از مطالب مفیدتونپیشنهاد میکنم با توجه به تورم موجود در ارقام مواد غذایی تجدید نظر فرمایید .

  • سلام دوست عزیز
   بله با توجه به تغییرات قیمتی که بوجود اومده، سعی میکنیم که این بخش رو هم اپدیت کنیم
   انشالله که روزی باز قیمت ها به همین قیمت های سابق برگرده

 4. سلام این پست رو ادیت کنین چون الان بلیط اتوبوس ۷۵ هزار تومنه نه بلیط هواپیما.

 5. بسیار عالی و کارآمد بود، تشکر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.